Henkilökunta ja yhteystiedot

 Henkilokunta 12.4.2014

Liiton virasto on jaettu neljään päävastuualueeseen:

  • Esikuntatoiminto
  • Alueiden kehittämisen yksikkö
  • Alueiden käytön suunnittelun yksikkö
  • Kulttuuriyksikkö

Pohjanmaan liittoa johtaa

Kaj Suomela
Maakuntajohtaja
Puhelin:050 312 8650
Suomela K 1

Sini Björkholm

Taidepedagogi, BARK 20.8.–13.12.2019
Matkapuhelin:044 735 9935

Christine Bonn

Ympäristöasiantuntija
Puhelin:06 320 6535
Matkapuhelin:044 320 6570

Karl-Gustav Byskata

Erikoissuunnittelija
Puhelin:06 320 6523
Matkapuhelin:044 724 9286

Johanna Dahl

Kehittämissuunnittelija (työvapaalla 30.7.2019–2.3.2020)
Matkapuhelin:044 312 6743

Susanna Ehrs

Kehittämissuunnittelija, käsittelijä/Botnia-Atlantica
Matkapuhelin:+358 (0)40 585 4270

Petra Fager

Tiedottaja, maakuntauudistus 10.10.2016–31.12.2019
Matkapuhelin:044 320 6569

Jessica Fagerström

Projektipäällikkö, Pohjanmaan digitukipilotti -hanke 1.10.2018–31.12.2019
Matkapuhelin:044 781 6120

Margot From

Maakuntasihteeri
Puhelin:06 320 6537
Matkapuhelin:044 320 6669

Mirva Gullman

Projektisuunnittelija, Pohjanmaan digitukipilotti -hanke 1.10.2018–31.12.2019
Matkapuhelin:044 709 2890

Tarja Hautamäki

Kulttuuripäällikkö
Puhelin:06 320 6542
Matkapuhelin:044 723 5007

Ann Holm

Kaavoitusjohtaja
Puhelin:06 320 6540
Matkapuhelin:044 320 6540

Marika Häggblom

Kaavoitusinsinööri 1.8.2019–30.4.2020
Matkapuhelin:044 320 6668

Marianne Höglund

Hallintosihteeri
Puhelin:06 320 6565
Matkapuhelin:044 320 6577

Jenny Ingman

kulttuurituottaja 23.10.2019–31.5.2020

Riitta Isoniemi

Talousassistentti
Puhelin:06 320 6547
Matkapuhelin:044 320 6697

Jerker Johnson

Kehittämissuunnittelija, kv-koordinaattori
Puhelin:06 320 6564
Matkapuhelin:044 320 6565

Hanna Kleemola

Projektipäällikkö, Kulttuurisote II 1.5.–31.12.2019
Matkapuhelin:044 320 6566

Johanna Leppänen

Erikoissuunnittelija
Puhelin:06 320 6553
Matkapuhelin:044 320 6909

Siv Lundberg

Kamreeri
Puhelin:06 320 6525
Matkapuhelin:044 320 6959

Pirjo Niemi

Kaavoitusinsinööri
Puhelin:06 320 6539
Matkapuhelin:044 049 5549

Irina Nori

Kehittämissuunnittelija
Puhelin:06 320 6529
Matkapuhelin:044 032 0644

Gustav Nygård

Kaavoitusinsinööri
Matkapuhelin:050 375 9422

Victoria Nylund

Museopedagogi, BARK
Matkapuhelin:044 055 5825

Seija Punnonen

Projektipäällikkö, Metsästä inspiraatiota (työvapaalla 16.9.2019–31.7.2020)
Puhelin:06 320 6580
Matkapuhelin:044 320 6400

Varpu Rajaniemi

Aluekehitysjohtaja
Puhelin:06 320 6541
Matkapuhelin:044 320 6561

Stefan Rannanpää

Erikoissuunnittelija
Puhelin:06 320 6534
Matkapuhelin:040 721 9732

Kimmo Riusala

Kehittämissuunnittelija
Puhelin:06 320 6528
Matkapuhelin:044 320 6206

Tuula Rytikoski

Johdon sihteeri
Puhelin:06 320 6522
Matkapuhelin:044 320 6555

Ann-Christine Sjöblom

Toimistosihteeri
Puhelin:06 320 6501
Matkapuhelin:044 320 6426

Marie Sjölind

Viestintäkoordinaattori
Puhelin:06 320 6524
Matkapuhelin:044 320 6425

Harriet Skog-Mandell

Tiedottaja-kielenkääntäjä
Puhelin:06 320 6526
Matkapuhelin:044 737 1585

Linda Sundman-Melin

Kehittämissuunnittelija 5.8.2019–2.3.2020
Matkapuhelin:044 709 3658

Kaj Suomela

Maakuntajohtaja
Puhelin:050 312 8650

Niklas Ulfvens

Kehittämis- ja elinkeinopäällikkö
Puhelin:06 320 6543
Matkapuhelin:044 320 6563

Tero Voldi

Liikenneasiantuntija
Puhelin:06 320 6538
Matkapuhelin:044 320 6568

Jan Wikström

Kaavoitusinsinööri (työvapaalla 1.5.2019–30.4.2020)
Matkapuhelin:044 737 1585

Annina Ylikoski

Koordinaattori, BARK
Matkapuhelin: 044 320 6575
Päivitetty 10.08.2017, Kello 14.02, Marie Sjölind.